transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| estaborneixo estaborneixes estaborneix estabornim estaborniu estaborneixen | estabornia estabornies estabornia estaborníem estaborníeu estabornien | estaborní estabornires estaborní estabornírem estaborníreu estaborniren | estaborniré estaborniràs estabornirà estabornirem estabornireu estaborniran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| estaborniria estaborniries estaborniria estaborniríem estaborniríeu estabornirien | estaborneixi estaborneixis estaborneixi estabornim estaborniu estaborneixin | estabornís estabornissis estabornís estaborníssim estaborníssiu estabornissin | estaborneix estaborneixi estabornim estaborniu estaborneixin | ||
| Infinitiu | estabornir | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | estabornint | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: servir
forma nominal : estaborniment
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana