transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| detergeixo detergeixes detergeix detergim detergiu detergeixen | detergia detergies detergia detergíem detergíeu detergien | detergí detergires detergí detergírem detergíreu detergiren | detergiré detergiràs detergirà detergirem detergireu detergiran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| detergiria detergiries detergiria detergiríem detergiríeu detergirien | detergeixi detergeixis detergeixi detergim detergiu detergeixin | detergís detergissis detergís detergíssim detergíssiu detergissin | detergeix detergeixi detergim detergiu detergeixin | ||
| Infinitiu | detergir | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | detergint | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: servir
forma nominal : detersió
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana