intransitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| desficiejo desficieges desficieja desficiegem desficiegeu desficiegen | desficiejava desficiejaves desficiejava desficiejàvem desficiejàveu desficiejaven | desficiegí desficiejares desficiejà desficiejàrem desficiejàreu desficiejaren | desficiejaré desficiejaràs desficiejarà desficiejarem desficiejareu desficiejaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| desficiejaria desficiejaries desficiejaria desficiejaríem desficiejaríeu desficiejarien | desficiegi desficiegis desficiegi desficiegem desficiegeu desficiegin | desficiegés desficiegessis desficiegés desficiegéssim desficiegéssiu desficiegessin | desficieja desficiegi desficiegem desficiegeu desficiegin | ||
| Infinitiu | desficiejar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | desficiejant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: pujar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana