pronominal; transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| desmarxo desmarxes desmarxa desmarxem desmarxeu desmarxen | desmarxava desmarxaves desmarxava desmarxàvem desmarxàveu desmarxaven | desmarxí desmarxares desmarxà desmarxàrem desmarxàreu desmarxaren | desmarxaré desmarxaràs desmarxarà desmarxarem desmarxareu desmarxaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| desmarxaria desmarxaries desmarxaria desmarxaríem desmarxaríeu desmarxarien | desmarxi desmarxis desmarxi desmarxem desmarxeu desmarxin | desmarxés desmarxessis desmarxés desmarxéssim desmarxéssiu desmarxessin | desmarxa desmarxi desmarxem desmarxeu desmarxin | ||
| Infinitiu | desmarxar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | desmarxant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana