transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| irradio irradies irradia irradiem irradieu irradien | irradiava irradiaves irradiava irradiàvem irradiàveu irradiaven | irradií irradiares irradià irradiàrem irradiàreu irradiaren | irradiaré irradiaràs irradiarà irradiarem irradiareu irradiaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| irradiaria irradiaries irradiaria irradiaríem irradiaríeu irradiarien | irradiï irradiïs irradiï irradiem irradieu irradiïn | irradiés irradiessis irradiés irradiéssim irradiéssiu irradiessin | irradia irradiï irradiem irradieu irradiïn | ||
| Infinitiu | irradiar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | irradiant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: apariar
forma nominal : irradiació
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana