transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| espitro espitres espitra espitrem espitreu espitren | espitrava espitraves espitrava espitràvem espitràveu espitraven | espitrí espitrares espitrà espitràrem espitràreu espitraren | espitraré espitraràs espitrarà espitrarem espitrareu espitraran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| espitraria espitraries espitraria espitraríem espitraríeu espitrarien | espitri espitris espitri espitrem espitreu espitrin | espitrés espitressis espitrés espitréssim espitréssiu espitressin | espitra espitri espitrem espitreu espitrin | ||
| Infinitiu | espitrar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | espitrant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana