pronominal; transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| desdibuixo desdibuixes desdibuixa desdibuixem desdibuixeu desdibuixen | desdibuixava desdibuixaves desdibuixava desdibuixàvem desdibuixàveu desdibuixaven | desdibuixí desdibuixares desdibuixà desdibuixàrem desdibuixàreu desdibuixaren | desdibuixaré desdibuixaràs desdibuixarà desdibuixarem desdibuixareu desdibuixaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| desdibuixaria desdibuixaries desdibuixaria desdibuixaríem desdibuixaríeu desdibuixarien | desdibuixi desdibuixis desdibuixi desdibuixem desdibuixeu desdibuixin | desdibuixés desdibuixessis desdibuixés desdibuixéssim desdibuixéssiu desdibuixessin | desdibuixa desdibuixi desdibuixem desdibuixeu desdibuixin | ||
| Infinitiu | desdibuixar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | desdibuixant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
forma nominal : desdibuixament
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana