pronominal; transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| destorço destorces destorça destorcem destorceu destorcen | destorçava destorçaves destorçava destorçàvem destorçàveu destorçaven | destorcí destorçares destorçà destorçàrem destorçàreu destorçaren | destorçaré destorçaràs destorçarà destorçarem destorçareu destorçaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| destorçaria destorçaries destorçaria destorçaríem destorçaríeu destorçarien | destorci destorcis destorci destorcem destorceu destorcin | destorcés destorcessis destorcés destorcéssim destorcéssiu destorcessin | destorça destorci destorcem destorceu destorcin | ||
| Infinitiu | destorçar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | destorçant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: boçar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana