transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| infonc infons infon infonem infoneu infonen | infonia infonies infonia infoníem infoníeu infonien | infonguí infongueres infongué infonguérem infonguéreu infongueren | infondré infondràs infondrà infondrem infondreu infondran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| infondria infondries infondria infondríem infondríeu infondrien | infongui infonguis infongui infonguem infongueu infonguin | infongués infonguessis infongués infonguéssim infonguéssiu infonguessin | infon infongui infonguem infoneu infonguin | ||
| Infinitiu | infondre | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | infonent | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: confondre
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana