pronominal; transitiu; pronominal; transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| ensorro ensorres ensorra ensorrem ensorreu ensorren | ensorrava ensorraves ensorrava ensorràvem ensorràveu ensorraven | ensorrí ensorrares ensorrà ensorràrem ensorràreu ensorraren | ensorraré ensorraràs ensorrarà ensorrarem ensorrareu ensorraran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| ensorraria ensorraries ensorraria ensorraríem ensorraríeu ensorrarien | ensorri ensorris ensorri ensorrem ensorreu ensorrin | ensorrés ensorressis ensorrés ensorréssim ensorréssiu ensorressin | ensorra ensorri ensorrem ensorreu ensorrin | ||
| Infinitiu | ensorrar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | ensorrant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
forma nominal : ensorrada
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana