transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| espinço espinces espinça espincem espinceu espincen | espinçava espinçaves espinçava espinçàvem espinçàveu espinçaven | espincí espinçares espinçà espinçàrem espinçàreu espinçaren | espinçaré espinçaràs espinçarà espinçarem espinçareu espinçaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| espinçaria espinçaries espinçaria espinçaríem espinçaríeu espinçarien | espinci espincis espinci espincem espinceu espincin | espincés espincessis espincés espincéssim espincéssiu espincessin | espinça espinci espincem espinceu espincin | ||
| Infinitiu | espinçar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | espinçant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: boçar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana