pronominal; transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| enrareixo enrareixes enrareix enrarim enrariu enrareixen | enraria enraries enraria enraríem enraríeu enrarien | enrarí enrarires enrarí enrarírem enraríreu enrariren | enrariré enrariràs enrarirà enrarirem enrarireu enrariran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| enrariria enrariries enrariria enrariríem enrariríeu enraririen | enrareixi enrareixis enrareixi enrarim enrariu enrareixin | enrarís enrarissis enrarís enraríssim enraríssiu enrarissin | enrareix enrareixi enrarim enrariu enrareixin | ||
| Infinitiu | enrarir | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | enrarint | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: servir
forma nominal : enrariment
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana