transitiu; pronominal
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| desbalbo desbalbes desbalba desbalbem desbalbeu desbalben | desbalbava desbalbaves desbalbava desbalbàvem desbalbàveu desbalbaven | desbalbí desbalbares desbalbà desbalbàrem desbalbàreu desbalbaren | desbalbaré desbalbaràs desbalbarà desbalbarem desbalbareu desbalbaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| desbalbaria desbalbaries desbalbaria desbalbaríem desbalbaríeu desbalbarien | desbalbi desbalbis desbalbi desbalbem desbalbeu desbalbin | desbalbés desbalbessis desbalbés desbalbéssim desbalbéssiu desbalbessin | desbalba desbalbi desbalbem desbalbeu desbalbin | ||
| Infinitiu | desbalbar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | desbalbant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana