transitiu; pronominal
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| enllamineixo enllamineixes enllamineix enllaminim enllaminiu enllamineixen | enllaminia enllaminies enllaminia enllaminíem enllaminíeu enllaminien | enllaminí enllaminires enllaminí enllaminírem enllaminíreu enllaminiren | enllaminiré enllaminiràs enllaminirà enllaminirem enllaminireu enllaminiran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| enllaminiria enllaminiries enllaminiria enllaminiríem enllaminiríeu enllaminirien | enllamineixi enllamineixis enllamineixi enllaminim enllaminiu enllamineixin | enllaminís enllaminissis enllaminís enllaminíssim enllaminíssiu enllaminissin | enllamineix enllamineixi enllaminim enllaminiu enllamineixin | ||
| Infinitiu | enllaminir | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | enllaminint | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: servir
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana