transitiu; pronominal
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| desgavello desgavelles desgavella desgavellem desgavelleu desgavellen | desgavellava desgavellaves desgavellava desgavellàvem desgavellàveu desgavellaven | desgavellí desgavellares desgavellà desgavellàrem desgavellàreu desgavellaren | desgavellaré desgavellaràs desgavellarà desgavellarem desgavellareu desgavellaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| desgavellaria desgavellaries desgavellaria desgavellaríem desgavellaríeu desgavellarien | desgavelli desgavellis desgavelli desgavellem desgavelleu desgavellin | desgavellés desgavellessis desgavellés desgavelléssim desgavelléssiu desgavellessin | desgavella desgavelli desgavellem desgavelleu desgavellin | ||
| Infinitiu | desgavellar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | desgavellant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
forma nominal : desgavellament
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana