pronominal; transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| engipono engipones engipona engiponem engiponeu engiponen | engiponava engiponaves engiponava engiponàvem engiponàveu engiponaven | engiponí engiponares engiponà engiponàrem engiponàreu engiponaren | engiponaré engiponaràs engiponarà engiponarem engiponareu engiponaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| engiponaria engiponaries engiponaria engiponaríem engiponaríeu engiponarien | engiponi engiponis engiponi engiponem engiponeu engiponin | engiponés engiponessis engiponés engiponéssim engiponéssiu engiponessin | engipona engiponi engiponem engiponeu engiponin | ||
| Infinitiu | engiponar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | engiponant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
forma nominal : engiponament
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana