pronominal; transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| desgano desganes desgana desganem desganeu desganen | desganava desganaves desganava desganàvem desganàveu desganaven | desganí desganares desganà desganàrem desganàreu desganaren | desganaré desganaràs desganarà desganarem desganareu desganaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| desganaria desganaries desganaria desganaríem desganaríeu desganarien | desgani desganis desgani desganem desganeu desganin | desganés desganessis desganés desganéssim desganéssiu desganessin | desgana desgani desganem desganeu desganin | ||
| Infinitiu | desganar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | desganant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana