pronominal; transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| endarrereixo endarrereixes endarrereix endarrerim endarreriu endarrereixen | endarreria endarreries endarreria endarreríem endarreríeu endarrerien | endarrerí endarrerires endarrerí endarrerírem endarreríreu endarreriren | endarreriré endarreriràs endarrerirà endarrerirem endarrerireu endarreriran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| endarreriria endarreriries endarreriria endarreriríem endarreriríeu endarreririen | endarrereixi endarrereixis endarrereixi endarrerim endarreriu endarrereixin | endarrerís endarrerissis endarrerís endarreríssim endarreríssiu endarrerissin | endarrereix endarrereixi endarrerim endarreriu endarrereixin | ||
| Infinitiu | endarrerir | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | endarrerint | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: servir
forma nominal : endarreriment
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana