transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| escollaro escollares escollara escollarem escollareu escollaren | escollarava escollaraves escollarava escollaràvem escollaràveu escollaraven | escollarí escollarares escollarà escollaràrem escollaràreu escollararen | escollararé escollararàs escollararà escollararem escollarareu escollararan | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| escollararia escollararies escollararia escollararíem escollararíeu escollararien | escollari escollaris escollari escollarem escollareu escollarin | escollarés escollaressis escollarés escollaréssim escollaréssiu escollaressin | escollara escollari escollarem escollareu escollarin | ||
| Infinitiu | escollarar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | escollarant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana