transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| emblo embles embla emblem embleu emblen | emblava emblaves emblava emblàvem emblàveu emblaven | emblí emblares emblà emblàrem emblàreu emblaren | emblaré emblaràs emblarà emblarem emblareu emblaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| emblaria emblaries emblaria emblaríem emblaríeu emblarien | embli emblis embli emblem embleu emblin | emblés emblessis emblés embléssim embléssiu emblessin | embla embli emblem embleu emblin | ||
| Infinitiu | emblar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | emblant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana