transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| traumatitzo traumatitzes traumatitza traumatitzem traumatitzeu traumatitzen | traumatitzava traumatitzaves traumatitzava traumatitzàvem traumatitzàveu traumatitzaven | traumatitzí traumatitzares traumatitzà traumatitzàrem traumatitzàreu traumatitzaren | traumatitzaré traumatitzaràs traumatitzarà traumatitzarem traumatitzareu traumatitzaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| traumatitzaria traumatitzaries traumatitzaria traumatitzaríem traumatitzaríeu traumatitzarien | traumatitzi traumatitzis traumatitzi traumatitzem traumatitzeu traumatitzin | traumatitzés traumatitzessis traumatitzés traumatitzéssim traumatitzéssiu traumatitzessin | traumatitza traumatitzi traumatitzem traumatitzeu traumatitzin | ||
| Infinitiu | traumatitzar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | traumatitzant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana