transitiu; pronominal
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| desgracio desgracies desgracia desgraciem desgracieu desgracien | desgraciava desgraciaves desgraciava desgraciàvem desgraciàveu desgraciaven | desgracií desgraciares desgracià desgraciàrem desgraciàreu desgraciaren | desgraciaré desgraciaràs desgraciarà desgraciarem desgraciareu desgraciaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| desgraciaria desgraciaries desgraciaria desgraciaríem desgraciaríeu desgraciarien | desgraciï desgraciïs desgraciï desgraciem desgracieu desgraciïn | desgraciés desgraciessis desgraciés desgraciéssim desgraciéssiu desgraciessin | desgracia desgraciï desgraciem desgracieu desgraciïn | ||
| Infinitiu | desgraciar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | desgraciant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: apariar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana