transitiu; intransitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| cavo caves cava cavem caveu caven | cavava cavaves cavava cavàvem cavàveu cavaven | caví cavares cavà cavàrem cavàreu cavaren | cavaré cavaràs cavarà cavarem cavareu cavaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| cavaria cavaries cavaria cavaríem cavaríeu cavarien | cavi cavis cavi cavem caveu cavin | cavés cavessis cavés cavéssim cavéssiu cavessin | cava cavi cavem caveu cavin | ||
| Infinitiu | cavar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | cavant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
forma nominal : cavada
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana