intransitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| ahino ahines ahina ahinem ahineu ahinen | ahinava ahinaves ahinava ahinàvem ahinàveu ahinaven | ahiní ahinares ahinà ahinàrem ahinàreu ahinaren | ahinaré ahinaràs ahinarà ahinarem ahinareu ahinaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| ahinaria ahinaries ahinaria ahinaríem ahinaríeu ahinarien | ahini ahinis ahini ahinem ahineu ahinin | ahinés ahinessis ahinés ahinéssim ahinéssiu ahinessin | ahina ahini ahinem ahineu ahinin | ||
| Infinitiu | ahinar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | ahinant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar