pronominal; transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| exhaureixo exhaureixes exhaureix exhaurim exhauriu exhaureixen | exhauria exhauries exhauria exhauríem exhauríeu exhaurien | exhaurí exhaurires exhaurí exhaurírem exhauríreu exhauriren | exhauriré exhauriràs exhaurirà exhaurirem exhaurireu exhauriran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| exhauriria exhauriries exhauriria exhauriríem exhauriríeu exhauririen | exhaureixi exhaureixis exhaureixi exhaurim exhauriu exhaureixin | exhaurís exhaurissis exhaurís exhauríssim exhauríssiu exhaurissin | exhaureix exhaureixi exhaurim exhauriu exhaureixin | ||
| Infinitiu | exhaurir | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | exhaurint | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: servir
forma nominal : exhaustió, exhauriment
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana