transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| destrumfo destrumfes destrumfa destrumfem destrumfeu destrumfen | destrumfava destrumfaves destrumfava destrumfàvem destrumfàveu destrumfaven | destrumfí destrumfares destrumfà destrumfàrem destrumfàreu destrumfaren | destrumfaré destrumfaràs destrumfarà destrumfarem destrumfareu destrumfaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| destrumfaria destrumfaries destrumfaria destrumfaríem destrumfaríeu destrumfarien | destrumfi destrumfis destrumfi destrumfem destrumfeu destrumfin | destrumfés destrumfessis destrumfés destrumféssim destrumféssiu destrumfessin | destrumfa destrumfi destrumfem destrumfeu destrumfin | ||
| Infinitiu | destrumfar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | destrumfant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana