pronominal; transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| materialitzo materialitzes materialitza materialitzem materialitzeu materialitzen | materialitzava materialitzaves materialitzava materialitzàvem materialitzàveu materialitzaven | materialitzí materialitzares materialitzà materialitzàrem materialitzàreu materialitzaren | materialitzaré materialitzaràs materialitzarà materialitzarem materialitzareu materialitzaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| materialitzaria materialitzaries materialitzaria materialitzaríem materialitzaríeu materialitzarien | materialitzi materialitzis materialitzi materialitzem materialitzeu materialitzin | materialitzés materialitzessis materialitzés materialitzéssim materialitzéssiu materialitzessin | materialitza materialitzi materialitzem materialitzeu materialitzin | ||
| Infinitiu | materialitzar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | materialitzant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
forma nominal : materialització
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana