transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| nitruro nitrures nitrura nitrurem nitrureu nitruren | nitrurava nitruraves nitrurava nitruràvem nitruràveu nitruraven | nitrurí nitrurares nitrurà nitruràrem nitruràreu nitruraren | nitruraré nitruraràs nitrurarà nitrurarem nitrurareu nitruraran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| nitruraria nitruraries nitruraria nitruraríem nitruraríeu nitrurarien | nitruri nitruris nitruri nitrurem nitrureu nitrurin | nitrurés nitruressis nitrurés nitruréssim nitruréssiu nitruressin | nitrura nitruri nitrurem nitrureu nitrurin | ||
| Infinitiu | nitrurar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | nitrurant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
forma nominal : nitruració
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana