transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| malmarido malmarides malmarida malmaridem malmarideu malmariden | malmaridava malmaridaves malmaridava malmaridàvem malmaridàveu malmaridaven | malmaridí malmaridares malmaridà malmaridàrem malmaridàreu malmaridaren | malmaridaré malmaridaràs malmaridarà malmaridarem malmaridareu malmaridaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| malmaridaria malmaridaries malmaridaria malmaridaríem malmaridaríeu malmaridarien | malmaridi malmaridis malmaridi malmaridem malmarideu malmaridin | malmaridés malmaridessis malmaridés malmaridéssim malmaridéssiu malmaridessin | malmarida malmaridi malmaridem malmarideu malmaridin | ||
| Infinitiu | malmaridar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | malmaridant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana