pronominal; transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| localitzo localitzes localitza localitzem localitzeu localitzen | localitzava localitzaves localitzava localitzàvem localitzàveu localitzaven | localitzí localitzares localitzà localitzàrem localitzàreu localitzaren | localitzaré localitzaràs localitzarà localitzarem localitzareu localitzaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| localitzaria localitzaries localitzaria localitzaríem localitzaríeu localitzarien | localitzi localitzis localitzi localitzem localitzeu localitzin | localitzés localitzessis localitzés localitzéssim localitzéssiu localitzessin | localitza localitzi localitzem localitzeu localitzin | ||
| Infinitiu | localitzar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | localitzant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
forma nominal : localització
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana